Jakim sposobem w krótkim czasie sprzedać motocykl?

Posted by

Motocykliści uwielbiają zmieniać machiny – kolejny sezon na innej maszynie to coś, czego nie da się opisać słowami. To kłopotliwe, wymiana motoru nie zawsze jest taka prosta – kłopotem jest bezsprzecznie znalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motocykl. Jeśli chcemy prędko sprzedać motocykl lub inny pojazd jednośladowy z silnikiem – warto sprawić takie miejsca, jak skup motocykli.

To wyjątkowa firma, która specjalizuje się w kupowaniu motocykli oraz skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – prędko oraz bezpiecznie. Jeśli zatem potrzebujemy pieniędzy lub też po prostu pragniemy wymienić motocykl, jakkolwiek nie mamy odrobiny czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno wspomoże rozwiązać problem oraz zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda proces sprzedaży motocykla w skupie?

W wypadku prywatnej sprzedaży musimy maszynę wnikliwie zaprezentować i wystawić ogłoszenie – najprawidłowiej w internecie. Sprawdza się również gazeta czy poczta pantoflowa. Problem polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że pełny proces potrwa – w pewnych sytuacjach nawet parę miesięcy (czym droższy czy też znacznie bardziej egzotyczny motocykl bądź skuter, tym dłużej wypatruje innowacyjnego właściciela). W przypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy i miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motocykli/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź też za pomocą internetu) oraz prezentujemy maszynę, którą pragniemy sprzedać

2. Pracownik skupu przyjeżdża na umówione miejsce i ogląda skuter

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn opisuje ofertę, którą sprzedający ma prawo zaakceptować bądź też odrzucić. Wycena najczęściej jest darmowa, też nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek koszty.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera skuter.

 

To wszystko – łatwe, łatwe oraz przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy formalne a my jako sprzedający możemy radować się dużym zastrzykiem gotówki i szansą zakupu kolejnej machiny lub wydania pieniędzy na inny wytęskniony cel.