Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Posted by

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, jakkolwiek też w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił w końcu do łask. Ten kuszący region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także wycieczki na Ukrainę. Oczywiście najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym rejonie oraz kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże normalność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, dobrą kuchnią i niezwykle, jednak to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo pokrewne, wystarczy ich jedynie stosownie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, perfekcyjna kuchni oraz dużo inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkidolwowa.com.pl